Loving Vincent (2017)

22. května 2018 v 0:18 | Ady |  tv series & movies
Výsledek obrázku pro láskou vincentNázev: Loving Vincent
Rok vydání: 2017
Žánr: animovaný, životopisný, krimi, drama
Režie: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Země původu: Velká Británie, Polsko, USA
Obsazení: Douglas Booth, Jerome Flynn, Robert Gulaczyk, Helen McCrory, Chris O'Dowd, a další...

Obsah: Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Jedná se o první film svého druhu na světě. Příběh nahlíží do tajemných okolností smrti umělce, který ještě 6 týdnů před smrtí psal v dopisech, že se cítí dobře a je klidný. Scénář k filmu vznikl na základě 800 van Goghových dopisů, které psal svému bratru Theovi.

! ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY !


Minulý týden jsme šli na tento film se školou do kina. Jinak bych se na něj asi nikdy nekoukla, jelikož jsem ani nevěděla o jeho existenci. A tak jsem pro jednou za tu školu opravdu ráda, protože sakra. Přicházela bych o hodně.

Ze všeho nejdřív musím rozhodně vyzdvihnout zpracování. Nápad s olejomalbami byl zkrátka skvělý. Myslím, že to snad bylo na celém filmu i nejlepší. Protože když už vás nezaujme příběh, tak musíte alespoň ocenit tu práci, ty obrazy, to umění. Vidět všechny ty obrazy, jak postupně ožívají na plátně... to bylo fakt neuvěřitelné. Já osobně jsem nedokázala ani na chvilku odtrhnout oči. Kdyby šlo jen o hraný film, tak by to rozhodně nemělo tak silný efekt. (Upřímně mi ale hned nedošlo, že jde o skutečné herce, i'm such a dummy lol.) Každopádně... Právě ta kombinace je další věc, která se mi na tom filmu tak líbí.Jakmile si mě film získal tím zpracováním, už měl mou plnou pozornost. Ale myslím, že i samotný děj byl zajímavý. Nebo alespoň mě zaujal. Taková menší "detektivka", kdy se hlavní hrdina Armand Roulin snaží přijít na to, jak zemřel Vincent van Gogh. Zda-li to byla skutečně sebevražda nebo jestli ho někdo zabil. A jak postupně rozkrývá události před jeho smrtí, získáváme možnost nahlédnout i do života Vincenta a na to, jaký člověk to byl. A sám Armand, který Vincentem zpočátku opovrhuje, nakonec Vincenta přece jen pochopí a začne se na něj dívat jinak.

Z kina jsem odcházela naprosto uchvácená. Nejen kvůli té kinematografii, ale i kvůli příběhu Vincenta van Gogha. Přiznám se, že jsem se o něj nikdy předtím nijak zvlášť nezajímala. Líbily se mi jeho obrazy, ale nic víc jsem si o něm nezjišťovala. Ale díky tomuhle filmu se to změnilo. Celý zbytek dne jsem strávila čtením článků o něm a obdivováním jeho prací. Přála bych si, aby věděl, jak moc je dodnes milován a obdivován. A přála bych si, aby viděl kolik lidí svými pracemi inspiroval a nadále inspiruje.

"What am I in the eyes of most people - a nonentity, an eccentric, or an unpleasant person - somebody who has no position in society and will never have; in short, the lowest of the low. All right, then - even if that were absolutely true, then I should one day like to show by my work what such an eccentric, such a nobody, has in his heart."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama