Dark (TV series)

17. ledna 2018 v 21:10 | Ady |  tv series & movies
Název: Dark
Rok vysílání: 2017-?
Žánr: drama, krimi, mysteriózní
Tvůrce: Baran bo Odar, Jantje Friese
Země původu: Německo
Anotace: Příběh je zasazen do malého německého městečka Winden, poblíž francouzských hranic. Objevuje se další případ pohřešovaného chlapce, který záhadně zmizel v tamních lesích. Policie a rodina rozjíždí rozsáhlé pátrání, ale dobré zprávy ne a ne přijít. Brzy však vychází na povrch temné tajemství malého městečka a jejich obyvatel. Ale nikdo prozatím netuší, že se kolem nachází nadpřirozená síla, se kterou si není radno zahrávat.

Mé hodnocení:Když jsem viděla článek o seriálu, který má být něco mezi Stranger Things a IT, hned mě to zaujalo. Trochu jsem se však lekla toho, že jde o německou tvorbu. Ne, že bych proti tomu něco měla. Jen prostě nemusím němčinu. Určitě se najde někdo, kdo mě chápe. :D Nakonec jsem se však hecla a řekla si, že to přece jen zkusím. Nenechám se přece zastrašit jazykem.

A dobře jsem udělala, protože jde o naprosto skvělý seriál! Like seriously.. I'm in love, guys.

Seriál mě zaujal hned první epizodou, i když jsem z ní měla takové smíšené pocity. Nebyla jsem si jistá, jestli se mi to vůbec líbí. Ale přesto jsem si řekla, že si tu další epizodu pustím. A protože ta končila až moc velkým zjištěním, musela jsem si hned pustit další díl. Až jsem si nakonec musela přiznat, že jsem tomu seriálu skutečně propadla.

Děj je rozhodně zajímavý. Plný různých plot twistů, některých skoro až mindblowing, že si říkáte "waaaaat". To je hlavní důvod, proč jsem mě to tak chytlo. Strašně moc jsem chtěla přijít na kloub všem těm záhadám a zjistit, proč se to děje. A hlavně, co se to děje. (Kdy se to děje.) Atmostféra je taková temnější, ale to se mi líbilo. Dodávalo to tomu ten mysteriózní nádech, pokud to můžu říct takhle. Ale nemohla jsem z toho, jak tam furt z 90% pršelo. V Německu měli asi zrovna období děšťů. :D

Občas mi ale přišlo, že se snaží... až moc. Nebo je možná chyba ve mně, že mi věci pomalu docvakávají. :'D Každopádně někdy jsem se v ději ztratila tak moc, že mi dalo chvíli zabrat, než jsem se zorientovala. Hlavně v těch postavách, tam jsem měla největší problém. Až někdy v polovině první řady jsem měla trochu jasněji, kdo a jak je s kým příbuzný. A to tam těch postav zase tolik není. Ale všichni jsou nějak propletení, že mi prostě trvalo, než jsem si to všechno urovnala. Do toho se nám tam ještě prolínala minulost. Aspoň však bylo vždycky poznat, co je přítomnost a co minulost.

Abych to shrnula. Seriál mě rozhodně příjemně překvapil. Ani jsem nečekala, že se mi bude až tak moc líbit. Takže myslím, že ho můžu rozhodně doporučit. Pokud si chcete třeba zlepšit své znalosti v němčině, jděte do toho! Just kidding... Jděte do toho, i když tu němčinu třeba nemáte rádi. Jazyk byl opravdu to poslední, co mě zajímalo. :D

A teď budu muset vymyslet, jak si zkrátím dlouhé čekání na druhou sérii. Nuuu. ;-;

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama