The Truman Show (1998)

26. září 2017 v 22:28 | Ady |  tv series & movies
Výsledek obrázku pro truman showNázev: The Truman Show
Rok vydání: 1998
Žánr: drama, komedie, sci-fi
Režie: Peter Weir
Země původu: USA
Obsazení: Jim Carrey, Laura Linney, Ed Harris, Noah Emmerich, Natascha McElhone, a další...

Obsah: Pojišťovací úředník Truman Burbank žije idylickým životem v městečku Seahaven s manželkou Meryl. Touží se podívat na Fidži, kde doufá v setkání s krásnou dívkou z jeho minulosti. Truman však netuší, že nic z toho není skutečné. Celý jeho život je už od malička jedna velká show, vysílaná 24 hodin denně, a on je její hvězdou. Seahaven je pouhou kulisou a všichni lidé jsou jen herci. Všechno kolem něj je ovládano režisérem a producentem seriálu Christofem. Až do svých třiceti let o tom Truman nemá ani tušení. Ale pak si začne všímat zvlášností a začíná si uvědomovat, že tady něco nehraje.

! ČLÁNEK MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY !


The Truman Show jsem chtěla shlédnout už hodně dlouho. Myslím, že jsem se o něm poprvé doslechla v New Girl. Od té doby byl na mém movie listu. Ale nedokázala jsem se k němu dostat. A pak přišel Jiyong, který přirovnal svůj život k Truman Show. Proto jsem si řekla, že už to odkládat nemůžu. (I když se přiznám, že jsem si to nepustila hned a trvalo mi to dokonce několik dalších měsíců. :'D Ale to protože na filmy moc často nekoukám, ne sama. Tak jsem čekala i na ségru, protože spolu večer o víkendech koukáme na filmy. Jenže jsme obě dvě lazy ass, takže nám trvalo, než jsme si Truman Show konečně zapli. Až se z toho dokonce stal takový náš inside joke, lol.)

A damn. Kde mám začít? The Truman Show je naprosto skvělý film, který je úžasně zpracovaný ve všech směrech. Scénář, režie, herci - není nic, co bych mu vytkla. Snad bych mu vynadala akorát za to, jak moc se mi dostal pod kůži. Po jeho shlédnutí jsem se totiž musela zamyslet nad tím v jakém světě to vlastně žijeme, jak jsme ovlivňováni médii a věříme všemu, co se nám naservíruje. Jak můžete vědět, že zrovna teď nejste taky sledování? Co když svět kolem vás není skutečný? Ale vůbec... Co je to realita?

"We accept the reality of the world with which we're presented. It's as simple as that."

Opravdu mě z toho filmu skoro až mrazilo, když jsem ho sledovala. Ačkoliv je to řazené mezi komedie, tak jsem se opravdu nezasmála. Možná jsem se jen nad některými scénkami pousmála, ale spíše jsem tajila dech a držela palce Trumanovi, aby se vymanil ze spárů režiséra a dostal se pryč. V posledních minutách jsem pomalu už ani nemrkala. A nakonec jsem si neodpustila triumfální pozvednutí pěstičky. I když jsem si pak uvědomila, že jsem přesně jako jeden z těch diváků, kteří sledovali Trumana celý jeho život. Fandili mu na jeho cestě za "svobodou", ale zároveň to pro ně znamenalo konec jejich oblíbeného seriálu.

Jim Carrey byl skvělý, rozhodně dobrá volba pro tuto roli. Upřímně, nejspíš právě kvůli němu jsem očekávala, že se zasměji. Všichni známe jeho role, které jsou vždycky víceméně komické. Ale s tímto filmem dokázal, že dokáže zahrát i vážnější role. I když ano, vsadím se, že většina v něm prostě stále vidí toho střeleného blázna. Ale podle mě to v tomhle případě vůbec není špatně. Naopak to k Trumanovi sedí, protože on je taková satirická postavička ve svém seriálu.

Takže na závěr vám všem můžu říct jen jedno: Koukněte se na The Truman Show!

Oh, and in case I don't see ya, good afternoon, good evening and good night!

Výsledek obrázku pro the truman show gif
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama